IF Elfsborg vs. Djurgårdens IF
26/10 kl. 17:30
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705 - 11 67 80
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033 - 13 66 55
Catalina Bruna-Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Björn Bördin Evenemang- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033 - 13 14 02
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033 - 13 31 96
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708 - 93 35 61
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703 - 46 88 77
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033 - 13 51 73
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734 - 01 77 18
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705 - 52 80 73
Lina Wettergren Reception/Ekonomi lina.wettergren@elfsborg.se 033 - 13 51 55
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033 - 35 74 35
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703 - 02 13 72
Lasse Stensson Domare - och Delegatansvarig 0705 - 81 60 45
 
NamnBefattningE-postMobil
Klas Ingesson Manager
Jan Mian Cheftränare jan.mian@elfsborg.se 0703 - 25 88 40
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736 - 67 62 57
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Magnus Hellman Driessen Fystränare 0705 - 14 76 10
Jan Andblad Sjukgymnast Tjänstledig 2014
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
Erik Nexborn Sjukgymnast erik.nexborn@elfsborg.se
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761 - 05 06 06
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom/Tränare U-17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703 - 54 59 36
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U21-U19) 0735 - 07 84 46
Reima Haukka Tränare U-truppen (U21-U19), materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709 - 70 95 53
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733 - 57 15 61
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-11 85 44
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704-12-29-78
Tobias Linderoth Tränare U-17/Fotbollsgymn 0735 - 18 02 82
Jan Nilsson Lagledare U-17 0706 - 24 31 85
Mikael Thomée Lagledare U-17 0705 - 15 65 54
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Kjell Antonsson Tränare U-16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Magnus Hellman Fystränare 0705-14 76 10
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig, U16 Tränare kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Dan-Inge Lövhage U16 Materialansvarig 0705 - 51 28 38
Mikael Svan U16 Lagledare 0708- 99 37 29
Anders Krok U15 Tränare 0709 - 69 72 10
Björn Bjuvemyr U15 Lagledare 0739 - 85 00 17
Fredrik Svanlund U15 Tränare 0708 - 27 55 44
Kari Mäkelä U14 Tränare 0739 - 15 47 71
Fredrik Norinder U14 Tränare 0702 - 50 79 27
Henrik Bäckman P14 Tränare 0705 - 39 58 78
David Bengtsson P14 Målvaktstränare 0766 - 34 64 83
Rasmus Norinder P14 Tränare 0721 - 87 17 47
Nicklas Hermansson U14 Lagledare 0702 - 55 05 64
Marcus Luukkonen U14 Tränare 0703 - 34 38 73
Niclas Arvidsson P14 Tränare 0725 - 05 39 31
Keijo Vedin U14 Lagledare 0708 - 24 76 32
Jonas Hjelm P14 Lagledare 0733 - 73 00 79
Jonas Wiktorsson U14 Lagledare 0708 - 21 97 30
Dennis Poletar P12 Tränare 0762 - 09 68 27
Avni Zenelli P12 Lagledare 0739 - 53 75 28
Andreas Nyberg P12 Tränare 0735 - 45 62 76
Fredrik Lövhage P12 Tränare 0705 - 78 31 41
Goq Blerim P12 Lagledare 0739- 24 08 47
Stefan Olsson P12 Lagledare 0722 - 20 06 71
Pontus Fahlström P12 Tränare 0703 - 63 27 82
Martin Rahm P12 Lagledare 0702 - 08 67 68
Ronny Svensson P12 Lagledare 0705 - 91 41 14
Roger Frej P10 Lagledare 0733 - 99 00 31
Pavel Aso Omar P10 Tränare 0739 - 97 88 49
Daniel Axelsson P10 Tränare 0705 - 11 93 93
Mikael Johansson P10 Tränare 0738 - 10 05 18
Magnus Johansson P10 Lagledare 0768 - 30 06 63
Joakim Åhman P8 FS Tränare 0738 - 13 05 32
Patrik Lövhage P8 Tränare 0703 - 64 43 88
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 0735-18 00 80
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706 - 30 45 35
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705 - 82 40 65
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Senaste nytt

IF Elfsborg + Think Pink = sant... Läs mer
U17: SM-final väntar efter storseger... Läs mer
U19: Uddamålsförlust i höstregnet... Läs mer
U17 laddar för SM-semifinal... Läs mer
Matchreferat Malmö FF - IF Elfsborg... Läs mer


Nyheter A-laget

18 okt, 14
Inför Malmö FF: Truppen, kommentarer mm.
Idag klockan 13.00 blåser domaren igång matchen mellan Malmö FF och IF Elfsborg. Här har ni förutsättningarna!
Läs mer...
 

17 okt, 14
Simon Lundevall klar för IF Elfsborg
IF Elfsborg har idag kommit överens med Gefle IF:s mittfältare Simon Lundevall som ansluter till truppen inför säsongen 2015. Han har skrivit ett 3-års kontrakt.  - Elfsborg är ett av Sveriges bästa lag och spelar en fotboll som jag tycker är väldigt bra. Jag tror att det finns bra möjligheter för mig att utvecklas här, säger Lundevall.
Läs mer...
 
16 okt, 14
INFÖR: blir det tionde segern i Malmö på lördag?
På lördag väntar äntligen match igen efter landslagsuppehållet. Då beger sig di Gule till Malmö för match mot nyblivna mästarna. Ett lag som varit en tuff nöt att knäcka även tidigare år enligt historiken berättar statistiker Häggström.
Läs mer...
 
16 okt, 14
Klas Ingesson slutar som manager efter säsongen
Klas Ingesson har i dagarna meddelat att han kliver av managerrollen efter säsongen. Han gör det av hälsoskäl.
Läs mer...
 
15 okt, 14
Holmén: "Det finns en framtid för svensk fotboll"
En känning i knäet satte stopp för Sebastian Holméns landslagsspel med U21 i veckan. Han tvingades lämna samlingen och fick istället se gårdagens bragdmatch från tv-soffan.
Läs mer...
 
13 okt, 14
Arber Zeneli stod för två mål när U20-landslaget besegrade Finland
Under söndagen mötte Sveriges U20-landslag Finlands dito på Idrottsgården i Gimo. Efter att Finland tagit ledningen vände Sverige på steken och matchen slutade till slut med en betryggande 4-1 vinst. Dubbel målskytt: elfsborgaren Arber Zeneli. Elfsborg.se ringde Arber för att snacka lite om matchen.
Läs mer...
 

Övriga nyheter

17 okt, 14
Save the date: Medlemsmöte
Inom kort kommer mer information och inbjudan till alla medlemmar i IF Elfsborg, men vi vill redan nu uppmärksamma dig på datumet. 29/11 då det blir medlemsmöte följt av jubileumsmåltid med anledningen av föreningen 110-års firande.
Läs mer...
 
15 okt, 14
Camp Elfsborg flickakademi nu verklighet
Förra veckan tog IF Elfsborg och tio samarbetsklubbar från Boråsområdet beslutet att sjösätta Camp Elfsborg flickakademi, ett projekt vars syfte är att stärka flick- och damfotbollen i Boråsområdet.
Läs mer...
 
15 okt, 14
Tung förlust för U21
U-truppen var i Norrköping och mötte ett lag som spelade för en finalplats i SM-slutspelet. Då ställde en tuff inledning till det för Elfsborg med fyra insläppta mål.
Läs mer...
 
14 okt, 14
Spela FIFA15 - tävla om 50 000 kr!
Anmäl dig till E-svenskan 2014 där du får spela mot allsvenska profiler och andra supportervänner. På torsdag sker uttagningen i Borås och det finns fortfarande plats för dig som vill delta!
Läs mer...
 
13 okt, 14
IF Elfsborg sörjer Pontus Segerström
Brommapojkarnas mittback och lagkapten har avlidit efter en tids sjukdom.  IF Elfsborg sörjer Pontus Segerström.
Läs mer...
 
12 okt, 14
U16 föll i sista seriematchen
Det blev en målrik match när Elfsborgs U16-lag åkte till Helsingborg för match, då den till slut blev 6-4 till HIF.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons
Annons