IF Elfsborg vs. IFK Norrköping
27/07 kl. 17:30
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705 - 11 67 80
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033 - 13 66 55
Catalina Bruna-Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Björn Bördin Evenemang- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033 - 13 14 02
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033 - 13 31 96
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708 - 93 35 61
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703 - 46 88 77
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033 - 13 51 73
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734 - 01 77 18
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705 - 52 80 73
Lina Wettergren Reception/Ekonomi lina.wettergren@elfsborg.se 033 - 13 51 55
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033 - 35 74 35
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703 - 02 13 72
Lasse Stensson Domare - och Delegatansvarig 0705 - 81 60 45
 
NamnBefattningE-postMobil
Klas Ingesson Manager
Jan Mian Cheftränare jan.mian@elfsborg.se 0703 - 25 88 40
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736 - 67 62 57
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Magnus Hellman Driessen Fystränare 0705 - 14 76 10
Jan Andblad Sjukgymnast Tjänstledig 2014
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
Erik Nexborn Sjukgymnast erik.nexborn@elfsborg.se
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761 - 05 06 06
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom/Tränare U-17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703 - 54 59 36
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U21-U19) 0735 - 07 84 46
Reima Haukka Tränare U-truppen (U21-U19), materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709 - 70 95 53
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733 - 57 15 61
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-11 85 44
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704-12-29-78
Tobias Linderoth Tränare U-17/Fotbollsgymn 0735 - 18 02 82
Jan Nilsson Lagledare U-17 0706 - 24 31 85
Mikael Thomée Lagledare U-17 0705 - 15 65 54
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Kjell Antonsson Tränare U-16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Magnus Hellman Fystränare 0705-14 76 10
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig, U16 Tränare kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Dan-Inge Lövhage U16 Materialansvarig 0705 - 51 28 38
Mikael Svan U16 Lagledare 0708- 99 37 29
Anders Krok U15 Tränare 0709 - 69 72 10
Björn Bjuvemyr U15 Lagledare 0739 - 85 00 17
Fredrik Svanlund U15 Tränare 0708 - 27 55 44
Kari Mäkelä U14 Tränare 0739 - 15 47 71
Fredrik Norinder U14 Tränare 0702 - 50 79 27
Henrik Bäckman P14 Tränare 0705 - 39 58 78
David Bengtsson P14 Målvaktstränare 0766 - 34 64 83
Rasmus Norinder P14 Tränare 0721 - 87 17 47
Nicklas Hermansson U14 Lagledare 0702 - 55 05 64
Marcus Luukkonen U14 Tränare 0703 - 34 38 73
Niclas Arvidsson P14 Tränare 0725 - 05 39 31
Keijo Vedin U14 Lagledare 0708 - 24 76 32
Jonas Hjelm P14 Lagledare 0733 - 73 00 79
Jonas Wiktorsson U14 Lagledare 0708 - 21 97 30
Dennis Poletar P12 Tränare 0762 - 09 68 27
Avni Zenelli P12 Lagledare 0739 - 53 75 28
Andreas Nyberg P12 Tränare 0735 - 45 62 76
Fredrik Lövhage P12 Tränare 0705 - 78 31 41
Goq Blerim P12 Lagledare 0739- 24 08 47
Stefan Olsson P12 Lagledare 0722 - 20 06 71
Pontus Fahlström P12 Tränare 0703 - 63 27 82
Martin Rahm P12 Lagledare 0702 - 08 67 68
Ronny Svensson P12 Lagledare 0705 - 91 41 14
Roger Frej P10 Lagledare 0733 - 99 00 31
Pavel Aso Omar P10 Tränare 0739 - 97 88 49
Daniel Axelsson P10 Tränare 0705 - 11 93 93
Mikael Johansson P10 Tränare 0738 - 10 05 18
Magnus Johansson P10 Lagledare 0768 - 30 06 63
Joakim Åhman P8 FS Tränare 0738 - 13 05 32
Patrik Lövhage P8 Tränare 0703 - 64 43 88
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 0735-18 00 80
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706 - 30 45 35
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705 - 82 40 65
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Senaste nytt

Semifinal väntar för U19 ... Läs mer
Inför Inter Baku: Vår största motståndare är vi själva... Läs mer
Mian: Vi tror på oss själva!... Läs mer
Till minne - Hugo Lydén... Läs mer
Matchreferat IFK Norrköping - IF Elfsborg... Läs mer


Nyheter A-laget

19 jul, 14
Inför IFK Norrköping: Truppen, kommentarer, videoklipp mm.
Femtonde omgången av årets allsvenska är nu här vilket innebär att det väntar ett dubbelmöte mot IFK Norrköping. Inför söndagens match - som spelas på bortaplan - ligger Elfsborg på en fjärdeplats i tabellen. Här har ni förutsättningarna inför matchen!
Läs mer...
 

19 jul, 14
INFÖR: Förr var det svårt att vinna på Idrottsparken
På söndag väntar en klassisk motståndare, maratontabellens fyra IFK Norrköping, borta på Nya Parken. Statistiker Häggström sammanfattar historiken kring de 54 möten som spelats så här långt.
Läs mer...
 
18 jul, 14
EL3 lottat
På fredagseftermiddagen lottades tredje kvalomgången till Europa League. Vid eventuellt avancemang ställs IFE mot vinnaren i mötet mellan vitryska FC Neman Grodno och isländska FH Hafnarfjördur.
Läs mer...
 
17 jul, 14
IF Elfsborg - Inter Baku
Det hade blivit dags för årets första Europa-möte och det blev tung förlust mot gästande Inter Baku som prickade in matchens enda mål i första halvlek. Oskärpa från båda lagens anfall höll dock siffrorna nere då avsluten saknade precision.
Läs mer...
 
17 jul, 14
Startelvan mot Baku
Klockan 18 börjar matchen mot Inter Baku från Azerbajdzjan. Kvällens startelva ser ut som följer: Abbas Hassan, Johan Larsson, Jon Jönsson, Sebastian Holmén, Andreas Klarström - Per Frick, Anders Svensson, Viktor Claesson - Marcus Rohdén, Viktor Prodell, Mikkel Beckmann.Du tar dig väl till arenan? Om inte hittar du länk till livesändingen (kostnad 100kr) i artikeln.
Läs mer...
 
16 jul, 14
Inför Europa League och mötet med Inter Baku
För åttonde året i rad kvalar Elfsborg till Europa. Det här året är målet att nå gruppspelet i Europa League och första hindret på vägen dit står Inter Baku från Azerbajdzjan för. Här har ni förutsättningarna inför matchen!
Läs mer...
 

Övriga nyheter

18 jul, 14
Gothia Cup: Semi - då tog det stopp
För de två Elfsborgslag som var kvar i turneringen väntade finalspel på fredagen där semifinalerna blev tuffa.
Läs mer...
 
17 jul, 14
Gothia Cup: Slutspelsdag för lagen
Torsdagen bestod av slutspelsmatcher för Elfsborgslagen i Gothia Cup med lite blandade resultat.
Läs mer...
 
16 jul, 14
Gothia Cup: Gruppspel klart - nu slutspel
Gruppspelsmatcherna är färdigspelade och nu väntar slutspelsmatcher för lagen.
Läs mer...
 
15 jul, 14
Gothia Cup: Fortsatt förlustfri svit
Ny dag i Gothia Cup väntade för lagen och den förlustfria sviten höll sig även denna dag.
Läs mer...
 
15 jul, 14
Förtydligande om klackbiljetter till Baku-matchen
På torsdag inleds Europa-spelet och det har inkommit en del frågor kring klackens placering vid matchen mot Baku. Här kommer så några snabba frågor och svar.
Läs mer...
 
14 jul, 14
Gothia Cup: Full pott första dagen
Samtliga fyra lag kammade hem segrar i sina första gruppspelsmatcher i Gothia Cup. Både P12 och P15 gjorde hela nio mål!
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons
Annons