Vi tillsammans
Annons
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705 - 11 67 80
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033 - 13 66 55
Catalina Bruna-Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Björn Bördin Evenemang- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033 - 13 14 02
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033 - 13 31 96
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708 - 93 35 61
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703 - 46 88 77
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033 - 13 51 73
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734 - 01 77 18
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705 - 52 80 73
Lina Wettergren Reception/Ekonomi lina.wettergren@elfsborg.se 033 - 13 51 55
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033 - 35 74 35
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703 - 02 13 72
Lasse Stensson Domare - och Delegatansvarig 0705 - 81 60 45
 
NamnBefattningE-postMobil
Jan Mian Cheftränare jan.mian@elfsborg.se 0703 - 25 88 40
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736 - 67 62 57
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Magnus Hellman Driessen Fystränare 0705 - 14 76 10
Jan Andblad Sjukgymnast Tjänstledig 2014
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
Erik Nexborn Sjukgymnast erik.nexborn@elfsborg.se
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761 - 05 06 06
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom/Tränare U-17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703 - 54 59 36
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U21-U19) 0735 - 07 84 46
Reima Haukka Tränare U-truppen (U21-U19), materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709 - 70 95 53
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733 - 57 15 61
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-11 85 44
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704-12-29-78
Tobias Linderoth Tränare U-17/Fotbollsgymn 0735 - 18 02 82
Jan Nilsson Lagledare U-17 0706 - 24 31 85
Mikael Thomée Lagledare U-17 0705 - 15 65 54
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Kjell Antonsson Tränare U-16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Magnus Hellman Fystränare 0705-14 76 10
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig, U16 Tränare kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Dan-Inge Lövhage U16 Materialansvarig 0705 - 51 28 38
Mikael Svan U16 Lagledare 0708- 99 37 29
Anders Krok U15 Tränare 0709 - 69 72 10
Björn Bjuvemyr U15 Lagledare 0739 - 85 00 17
Fredrik Svanlund U15 Tränare 0708 - 27 55 44
Kari Mäkelä U14 Tränare 0739 - 15 47 71
Fredrik Norinder U14 Tränare 0702 - 50 79 27
Henrik Bäckman P14 Tränare 0705 - 39 58 78
David Bengtsson P14 Målvaktstränare 0766 - 34 64 83
Rasmus Norinder P14 Tränare 0721 - 87 17 47
Nicklas Hermansson U14 Lagledare 0702 - 55 05 64
Marcus Luukkonen U14 Tränare 0703 - 34 38 73
Niclas Arvidsson P14 Tränare 0725 - 05 39 31
Keijo Vedin U14 Lagledare 0708 - 24 76 32
Jonas Hjelm P14 Lagledare 0733 - 73 00 79
Jonas Wiktorsson U14 Lagledare 0708 - 21 97 30
Dennis Poletar P12 Tränare 0762 - 09 68 27
Avni Zenelli P12 Lagledare 0739 - 53 75 28
Andreas Nyberg P12 Tränare 0735 - 45 62 76
Fredrik Lövhage P12 Tränare 0705 - 78 31 41
Goq Blerim P12 Lagledare 0739- 24 08 47
Stefan Olsson P12 Lagledare 0722 - 20 06 71
Pontus Fahlström P12 Tränare 0703 - 63 27 82
Martin Rahm P12 Lagledare 0702 - 08 67 68
Ronny Svensson P12 Lagledare 0705 - 91 41 14
Roger Frej P10 Lagledare 0733 - 99 00 31
Pavel Aso Omar P10 Tränare 0739 - 97 88 49
Daniel Axelsson P10 Tränare 0705 - 11 93 93
Mikael Johansson P10 Tränare 0738 - 10 05 18
Magnus Johansson P10 Lagledare 0768 - 30 06 63
Joakim Åhman P8 FS Tränare 0738 - 13 05 32
Patrik Lövhage P8 Tränare 0703 - 64 43 88
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 0735-18 00 80
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706 - 30 45 35
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705 - 82 40 65
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Senaste nytt

Många kom för att hedra Klas Ingesson... Läs mer
IF Elfsborg och fotbolls-Sverige har sorg... Läs mer
INFÖR: dags att vinna på Grimsta IP... Läs mer
Tjejmatchen färgade arenan rosa... Läs mer
Supporterinformation BP... Läs mer


Nyheter A-laget

26 okt, 14
IF Elfsborg - Djurgårdens IF
Det hade blivit dags för årets sista hemmamatch och det var en viktig sådan av flera anledningar. Sportsligt föll det dock inte så väl ut som man hoppats. Det blev istället ett tungt poängtapp mot Djurgården efter en 1-0 förlust.
Läs mer...
 

25 okt, 14
Inför Djurgården: Truppen, kommentarer mm.
Årets sista hemmamatch! Klas ska hyllas och Djurgården besegras. Det finns bara bra anledningar att ta sig till Arenan. Här har ni förutsättningarna inför matchen!
Läs mer...
 
24 okt, 14
INFÖR: klart plus i historien mot Djurgården i Borås
Så har det blivit dags för allsvenskans näst sista omgång och seriens sista hemmamatch för Elfsborgs del. För motståndet står Djurgårdens IF och lagen emellan har det bjudits på flera intressanta möten på senare år. Statistiker Häggström berättar mer.
Läs mer...
 
24 okt, 14
INFÖR: Vi har spelat i både IFE och DIF
Nio stycken är de spelare som representerat både Elfsborg och Djurgården. Om dessa nio berättar statistiker Häggström mer.
Läs mer...
 
23 okt, 14
Eskilsminne IF - IF Elfsborg
På onsdagskvällen inledde regerande cupmästarna IF Elfsborg svenska cupen-äventyret säsongen 2014/2015. Det blev en komfortabel 6-1 seger på Olympia mot division två-laget Eskilsminne.
Läs mer...
 
21 okt, 14
Inför Svenska Cupen: Regerande mästarna tar sig an Eskilsminne
Två omgångar återstår av Allsvenskan men först är det dags för match i Svenska Cupen. Elfsborg, som ju är regerande mästare, går in i andra omgången och reser ånyo till Skåne, den här gången för att ta sig an Eskilsminne IF på Olympia i Helsingborg.
Läs mer...
 

Övriga nyheter

25 okt, 14
U17 Svenska Mästare 2014!
U17-laget stod för en fenomenal insats när Brommapojkarna besegrades i höstregnet på Borås Arena. Matchen slutade hela 3-0!
Läs mer...
 
24 okt, 14
Inför SM-finalen: 'De är superladdade'
Det blir en repris på vårens ligacupfinal mellan IF Elfsborg och IF Brommapojkarna när lagen drabbar samman ännu en gång – denna gång i SM-finalen för U17 2014.
Läs mer...
 
24 okt, 14
Välbesökt ungdomsavslutning
Den årliga ungdomsavslutningen är en lång tradition inom IF Elfsborg och under torsdagskvällen var det dags igen för priser, utmärkelser och avtackning för våra yngsta spelare.
Läs mer...
 
21 okt, 14
Över 9800 sålda inför söndag
Vi har nu passerat 9800 sålda biljetter inför söndagens säsongsavslutning mot Djurgården. Vi tillsammans slår den här matchen ett slag för att vara med och bekämpa cancer. Har du bestämt dig om du ska gå? 
Läs mer...
 
20 okt, 14
IF Elfsborg + Think Pink = sant
I år gör IF Elfsborg och Think Pink gemensam sak av den livsviktiga insamlingen till Rosa Bandet och kampen mot bröstcancer. Det här händer i veckan!
Läs mer...
 
19 okt, 14
U17: SM-final väntar efter storseger
U17-laget stod för ytterligare en fantastiskt bra insats när Örebro besegrades i en svår bortamatch. SM-semifinalen slutade 4-1 till Elfsborg och nu väntar SM-final kommande helg.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons