IF Elfsborg vs. Kalmar FF
29/04 kl. 19:00
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705-116780
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033-120445
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033-136655
Catalina Bruna Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033-4005109
Björn Bördin Evenemangs- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705-764581
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033-139191
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033-131402
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708-933561
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704-736917
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033-133196
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703-468877
Jan Ryrlén Fotbollsadministration/Verksamhetsansvarig Vi Tillsammans jan.ryrlen@elfsborg.se 0705-186990
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033-135173
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709-284201
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734-017718
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705-528073
Jeanette Linusson Reception/Ekonomi jeanette.linusson@elfsborg.se 0703-255783
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Evenemangs- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705-764581
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033-139191
Catalina Bruna Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033-4005109
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033-120445
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704-736917
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033-357435
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703-021372
Lasse Stensson Domar- och Delegatansvarig 0705-816045
Scouttickets Scouttickets scout@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Magnus Haglund Manager magnus.haglund@elfsborg.se
Jan Mian Tränare jan.mian@elfsborg.se 0703-258840
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736-676257
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702-333856
Magnus Hellman Driessen Fystränare magnushd@elfsborg.se 0705-147610
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739-129825
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761-050606
Johan Meldo Sjukgymnast johan.meldo@elfsborg.se 0709-299342
Jan Ryrlén Fotbollsadministration/Verksamhetsansvarig Vi Tillsammans jan.ryrlen@elfsborg.se 0705-186990
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706-820081
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se 0709-709553
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705-166338
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703-545936
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U19) 0735-078446
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733-571561
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704122978
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-118544
Tony Lundqvist Tränare U17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705-166338
Tobias Linderoth Tränare U17/Fotbollsgymn 0735-180282
Jan Nilsson Lagledare U17 0706-243185
Mikael Thomée Lagledare U17 0705-156554
Kjell Antonsson Tränare U16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709-284201
Kari Mäkelä Tränare U16 0739-154771
Jonas Wiktorsson Lagledare U16 0708-219730
Stefan Strand Lagledare U16 0706-945959
Mikael Svan Lagledare U16 0708-993729
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702-333856
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705-913143
Magnus Hellman Driessen Fystränare U-truppen (U21-U19) magnushd@elfsborg.se 0705-147610
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739-129825
Reima Haukka Fystränare/materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709-709553
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706-820081
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705-166338
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705-913143
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709-284201
Dan-Inge Lövhage Materialansvarig ungdomssektionen 0705-512838
Fredrik Svanlund U14 Tränare 0708-275544
Fredrik Norinder U14 Tränare 0702-507927
David Bengtsson P14 Målvaktstränare 0766-346483
Robert Gustafsson P14 Tränare 0721-822681
Rasmus Norinder P14 Tränare 0721-871747
Nicklas Hermansson U14 Lagledare 0702-550564
Marcus Luukkonen U14 Tränare 0703-343873
Niclas Arvidsson P12 Tränare 0725-053931
Daniel Axelsson P12 Tränare 0705-119393
Dennis Poletar P12 Tränare 0762-096827
Goq Blerim P12 Lagledare 0739-240847
Jonas Möller P12 Tränare 0730-886026
Stefan Olsson P12 Lagledare 0722-200671
Martin Rahm P12 Lagledare 0702-086768
Ronny Svensson P12 Lagledare 0705-914114
Jonas Ericsson P10 Lagledare
Patrik Lövhage P10 Tränare 0703-644388
Pontus Fahlström P10 Tränare 0703-632782
Ercan Kaya P10 Lagledare
Pavel Aso Omar P10 Tränare 0739-978849
Joakim Åhman P8 FS Tränare 0738-130532
Fredrik Lövhage P8 Tränare 0705-783141
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033-4005109
Karl Åkerström Media/webbredaktör karl.akerstrom@elfsborg.se 033-400 51 85
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se 0738-184095
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706-304535
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705-824065
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Nyheter A-laget

24 apr, 15
INFÖR: En 89 år lång historia på Örjans Vall
På söndag väntar match borta mot Halmstads BK och det är en jämn historik statistiker Mikael Häggström kan berätta om den här veckan.
Läs mer...
 

24 apr, 15
Ett klubbrekord kan tangeras på söndag
Statistiker Häggström levererar i sin text historiken kring bortasegrar i följd. Kan det bli tangerat klubbrekord med femte raka på söndag?
Läs mer...
 
23 apr, 15
Poängkungen Frick: "Det har funkat väldigt bra"
På endast fyra matcher av årets säsong har IF Elfsborgs Per Frick redan passerat förra årets poängskörd. I den hysteriska matchen mot AIK var han en av förgrundsfigurerna som ledde laget till seger, och nu siktar allsvenskans nuvarande poängkung Frick på att producera mer i söndagens bortakamp mot Halmstads BK.
Läs mer...
 
21 apr, 15
IF Elfsborg - AIK
Årets andra hemmamatch blev en svängig tillställning där matchens samtliga fem mål trillat in redan innan halva första halvlek spelats. Till slut kasserades så årets första allsvenska hemmaseger in för Elfsborgs del och di Gule övertar återigen serieledningen.
Läs mer...
 
20 apr, 15
Kevin: ”Vi ska visa att vi är minst lika bra på hemmaplan”
Efter hemmapremiären mot Hammarby som Elfsborgs Kevin Stuhr Ellegaard beskriver som ”lite av ett antiklimax” siktar nu lagkaptenen och hans mannar på att få till en bra prestation när AIK kommer på besök till Borås Arena. – Vi ska visa att vi är minst lika bra på hemmaplan som vi har varit som bortalag, säger Stuhr Ellegaard.
Läs mer...
 
19 apr, 15
INFÖR: kan det bli tionde raka utan förlust på Borås Arena?
På tisdag väntar match mot mesta motståndarna AIK. Statistiker Mikael Häggström gör en djupdykning i matcher mellan di Gule från Borås och de svartgula från Solna.
Läs mer...
 

Övriga nyheter

25 apr, 15
U16: Äntligen poäng i Halmstad
Trots ett tungt insläppt mål i sista minuten kunde Elfsborg bryta den negativa bortatrenden mot Halmstad när U16-laget tog en poäng efter en fin insats.
Läs mer...
 
24 apr, 15
IFE i samarbete med Erikshjälpen
Under fredagen blev det klart att Erikshjälpen blir ytterligare en samarbetspartner till IF Elfsborgs verksamhetsområde, Vi tillsammans. En första insats i samarbetet blir att ge möjlighet för ekonomiskt eller socialt utsatta unga att få möjlighet att åka på fotbollsläger.
Läs mer...
 
24 apr, 15
Supporterinfo: HBK - IF Elfsborg
På söndag väntar match borta mot Halmstad BK och årets stora Vi tillsammans-resa! 13 bussar är klara. För övriga som vill åka dit och stötta di Gule på plats kommer här samlad rese- och biljettinformation.
Läs mer...
 
22 apr, 15
U21: Sent mål gav seger i Falkenberg
För U-truppen väntade den femte omgången i U21 Allsvenskan Södra när laget begav sig till västkusten och möte med Falkenbergs FF.
Läs mer...
 
20 apr, 15
IF Elfsborg besökte Fair Play-vinnare
Under måndagen besökte IF Elfsborg med spelaren Lasse Nilsson, 2014 års Fair Play-vinnare i Bra Kompis Klassfotboll, klass 5B på Hestra Midgårdssskolan.
Läs mer...
 
19 apr, 15
U17: Sen vändning gav tredje raka
U17-laget har inlett säsongen strålande och bättre blev det när tredje raka segern inkasserades - trots underläge i 85' minuten.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons