IF Elfsborg vs. Halmstad BK
28/04 kl. 19:00
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705 - 11 67 80
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033 - 13 66 55
Catalina Bruna-Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Björn Bördin Evenemang- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033 - 13 14 02
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033 - 13 31 96
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708 - 93 35 61
Robert Hedin Marknad robert.hedin@elfsborg.se 0735 - 18 00 84
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703 - 46 88 77
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033 - 13 51 73
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734 - 01 77 18
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705 - 52 80 73
Lina Wettergren Reception/Ekonomi lina.wettergren@elfsborg.se 033 - 13 51 55
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033 - 35 74 35
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703 - 02 13 72
Lasse Stensson Domare - och Delegatansvarig 0705 - 81 60 45
 
NamnBefattningE-postMobil
Klas Ingesson Manager
Jan Mian Cheftränare jan.mian@elfsborg.se 0703 - 25 88 40
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736 - 67 62 57
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Magnus Hellman Driessen Fystränare 0705 - 14 76 10
Jan Andblad Sjukgymnast Tjänstledig 2014
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
Erik Nexborn Sjukgymnast erik.nexborn@elfsborg.se
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761 - 05 06 06
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom/Tränare U-17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703 - 54 59 36
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U21-U19) 0735 - 07 84 46
Reima Haukka Tränare U-truppen (U21-U19), materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709 - 70 95 53
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733 - 57 15 61
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-11 85 44
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704-12-29-78
Tobias Linderoth Tränare U-17/Fotbollsgymn 0735 - 18 02 82
Jan Nilsson Lagledare U-17 0706 - 24 31 85
Mikael Thomée Lagledare U-17 0705 - 15 65 54
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Kjell Antonsson Tränare U-16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Fredrik Svanlund Tränare U-16 0708 - 27 55 44
Magnus Hellman Fystränare 0705-14 76 10
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Dan-Inge Lövhage Materialansvarig ungdomssektionen 0705 - 51 28 38
Fredrik Norinder P 14 - Tränare 0702 - 50 79 27
Kari Mäkelä P 14 - Tränare 0739 - 15 47 71
Mikael Banér P 14 -Tränare 0768 - 88 79 51
Henrik Bäckman P 14 -Tränare 0705 - 39 58 78
Anders Krok P 14 - Tränare 0709 - 69 72 10
Filip Nyman P 14 - Lagledare 0738 - 30 68 90
Jan Lindberg P 14 - Lagledare 0765 - 53 31 55
Björn Bjuvemyr P 14 - Lagledare 0739 - 85 00 17
David Bengtsson P 14 - Målvaktstränare 0766 - 34 64 83
Almir Avdic P 14 - Tränare 0735 - 35 51 52
Rasmus Norinder P 12 - Tränare 0705 - 08 78 54
Marcus Lukonnen P 12 - Tränare 0703 - 34 38 73
Nicklas Hermansson P 12 - Lagledare 0702 - 55 05 64
Joakim Sjölin P 12 - Lagledare 0768 - 82 31 97
Fredrik Lövhage P 12 - Tränare 0705 - 78 31 41
Daniel Axelsson P 10 - Tränare 0705 - 11 93 93
Avni Zenelli P 12 - Lagledare 0739 - 53 75 28
Mikael Johansson P 10 - Tränare 0738 - 10 05 18
Dennis Poletar P 10 - Tränare 0762 - 09 68 27
Andreas Nyberg P 10 - Tränare 0735 - 45 62 76
Niclas Arvidsson P 10 - Tränare 0706 - 14 14 94
Roger Frej P 10 - Lagledare 0733 - 99 00 31
Magnus johansson P 10 - Lagledare 0768 - 30 06 63
Joakim Åhman P 8 - Tränare 0734 - 43 43 56
Patrik Lövhage P 8 - Tränare 0703 - 64 43 88
Keijo Vedin Lagledare U-13
Jonas Wiktorsson Lagledare U-13
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 0735-18 00 80
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706 - 30 45 35
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705 - 82 40 65
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Senaste nytt

Matchreferat IF Elfsborg - Helsingborgs IF... Läs mer
Inför Helsingborgs IF: Truppen, kommentarer mm.... Läs mer
INFÖR: Vi har spelat i båda lagen... Läs mer
INFÖR: Historien jämn i allsvenskan mot HIF... Läs mer
Fira påsk med IF Elfsborg ... Läs mer


Nyheter A-laget

17 apr, 14
Startelvan mot Helsingborg
Kvällens startelva mot Helsingborg ser ut som följer: Kevin Stuhr Ellegaard - Johan Larsson, Sebastian Holmén, Jon Jönsson, Niklas Hult - Viktor Claesson, Henning Hauger, Anders Svensson - Marcus Rohdén, Viktor Prodell, Lasse Nilsson.Har du inte möjlighet att ta dig till arenan kan du kolla in vår liverapportering kring matchen på www.everysport.com
Läs mer...
 

15 apr, 14
Kalmar FF - IF Elfsborg
Fjärde matchen på Guldfågeln Arena och för andra gången fick Elfsborg med sig en pinne till Borås. Men det satt långt inne i en match som till slut summerades som mållös.
Läs mer...
 
14 apr, 14
Startelvan mot Kalmar FF
Kvällens startelva mot Kalmar: Kevin Stuhr Ellegaard - Johan Larsson, Sebastian Holmén, Jon Jönsson, Andreas Klarström - Adam Lundqvist, Henning Hauger, Viktor Claesson - Marcus Rohdén, Per Frick, Niklas Hult. På bänken: Abbas Hassan, Lasse Nilsson, Daniel Mobaeck, Arber Zeneli, Anton Andreasson, Simon Hedlund, Viktor Prodell. Kan du inte se matchen live erbjuder vi liverapportering på www.everysport.com
Läs mer...
 
13 apr, 14
Inför Kalmar FF: Truppen, kommentarer mm.
Måndag 19.05 sker avspark i matchen mellan Kalmar FF och IF Elfsborg. Här har ni förutsättningarna inför vad vi hoppas ska bli årets första trepoängare på bortaplan!
Läs mer...
 
12 apr, 14
INFÖR: Litet övertag för Kalmar
Efter mer än en veckas uppehåll är det äntligen dags för ny allsvensk match på måndag. Varför inte inleda helgen med lite historik kring matcherna som spelats i Kalmar så här långt? Statistiker Häggström bjuder som vanligt på en ingående redogörelse.
Läs mer...
 
11 apr, 14
Klas Ingesson i Nyhetsmorgon lördag
Börja lördagen på allra bästa sätt. Se en lång, öppenhjärtig och härlig intervju med Klas Ingesson i TV4, Nyhetsmorgon lördag. Redan nu kan du tjuvstarta helgen med lite skön läsning om Klas.
Läs mer...
 

Övriga nyheter

13 apr, 14
Målfest i premiären för U17
U17 Allsvenskan Södra drog igång för Elfsborg på söndagen. GAIS tog emot i Göteborg i en match som slutade 5-0 till gulsvart.
Läs mer...
 
12 apr, 14
U19 - stabil seger i hemmapremiären
När Jönköpings Södra IF gästade Borås Arena tog U19-laget sin första trepoängare i årets serie.
Läs mer...
 
09 apr, 14
Nu fyller vi 10e bussen!
I förra veckan släpptes Invasion Falkenberg, 200 kr för resa samt matchbiljett, och gensvaret har varit massivt. Nu fylls den 10e bussen, men vi har kapacitet för fler!
Läs mer...
 
09 apr, 14
Vinnarna i samband med Elfsborgsdagen 29/3
Här är vinnarna i Elfsborgsdagens utlottning av presentkort!
Läs mer...
 
08 apr, 14
Supporterinformation Kalmar FF – IF Elfsborg
Det har snackats mycket om den stora påskinvasionen av Falkenberg men en annan bortamatch väntar faktiskt före dess. Elfsborg ska nämligen bege sig till Kalmar och Guldfågeln Arena måndag den 14e. Är du sugen på att hänga med? Då ska du kolla in vår rese- och biljettinfo.
Läs mer...
 
07 apr, 14
Sent mål gav vinst på Grimsta IP
Efter en tung bortaförlust senast tog Elfsborgs U21-lag revansch med sent avgörande mål mot Brommapojkarna.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons
Annons