IF Elfsborg vs. Halmstad BK
02/08 kl. 17:30
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705-116780
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033-120445
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033-136655
Catalina Bruna Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033-4005109
Björn Bördin Evenemangs- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705-764581
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033-139191
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033-131402
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708-933561
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704-736917
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033-133196
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703-468877
Jan Ryrlén Fotbollsadministration/Verksamhetsansvarig Vi Tillsammans jan.ryrlen@elfsborg.se 0705-186990
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033-135173
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709-284201
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734-017718
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705-528073
Jeanette Linusson Reception/Ekonomi jeanette.linusson@elfsborg.se 033-135155
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Evenemangs- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705-764581
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033-139191
Catalina Bruna Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033-4005109
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033-120445
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704-736917
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033-357435
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703-021372
Lasse Stensson Domar- och Delegatansvarig 0705-816045
Scouttickets Scouttickets scout@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Magnus Haglund Manager magnus.haglund@elfsborg.se
Jan Mian Tränare jan.mian@elfsborg.se 0703-258840
Reine Almqvist Tränare reine.almqvist@elfsborg.se
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702-333856
Magnus Hellman Driessen Fystränare magnushd@elfsborg.se 0705-147610
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739-129825
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761-050606
Johan Meldo Sjukgymnast johan.meldo@elfsborg.se 0709-299342
Jan Ryrlén Fotbollsadministration/Verksamhetsansvarig Vi Tillsammans jan.ryrlen@elfsborg.se 0705-186990
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706-820081
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se 0709-709553
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705-166338
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703-545936
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U19) 0735-078446
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733-571561
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704122978
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-118544
Tony Lundqvist Tränare U17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705-166338
Tobias Linderoth Tränare U17/Fotbollsgymn 0735-180282
Jan Nilsson Lagledare U17 0706-243185
Mikael Thomée Lagledare U17 0705-156554
Kjell Antonsson Tränare U16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709-284201
Kari Mäkelä Tränare U16 0739-154771
Jonas Wiktorsson Lagledare U16 0708-219730
Stefan Strand Lagledare U16 0706-945959
Mikael Svan Lagledare U16 0708-993729
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702-333856
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705-913143
Magnus Hellman Driessen Fystränare U-truppen (U21-U19) magnushd@elfsborg.se 0705-147610
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739-129825
Reima Haukka Fystränare/materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709-709553
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706-820081
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705-166338
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705-913143
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709-284201
Dan-Inge Lövhage Materialansvarig ungdomssektionen 0705-512838
Fredrik Svanlund U14 Tränare 0708-275544
Fredrik Norinder U14 Tränare 0702-507927
David Bengtsson P14 Målvaktstränare 0766-346483
Robert Gustafsson P14 Tränare 0721-822681
Rasmus Norinder P14 Tränare 0721-871747
Nicklas Hermansson U14 Lagledare 0702-550564
Marcus Luukkonen U14 Tränare 0703-343873
Niclas Arvidsson P12 Tränare 0725-053931
Daniel Axelsson P12 Tränare 0705-119393
Dennis Poletar P12 Tränare 0762-096827
Goq Blerim P12 Lagledare 0739-240847
Jonas Möller P12 Tränare 0730-886026
Stefan Olsson P12 Lagledare 0722-200671
Martin Rahm P12 Lagledare 0702-086768
Ronny Svensson P12 Lagledare 0705-914114
Jonas Ericsson P10 Lagledare
Patrik Lövhage P10 Tränare 0703-644388
Pontus Fahlström P10 Tränare 0703-632782
Ercan Kaya P10 Lagledare
Pavel Aso Omar P10 Tränare 0739-978849
Joakim Åhman P8 FS Tränare 0738-130532
Fredrik Lövhage P8 Tränare 0705-783141
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033-4005109
Karl Åkerström Media/webbredaktör karl.akerstrom@elfsborg.se 033-400 51 85
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705-824065
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Nyheter A-laget

24 jul, 15
AIK är mesta motståndaren
Inför söndagens stormöte har statistiker Mikael Häggström gjort en fascinerande djupdykning ner i historien om hur IF Elfsborg har presterat på bortaplan mot AIK.
Läs mer...
 

23 jul, 15
Norskt motstånd i tredje kvalrundan
Nu är det klart vilka Elfsborg får möta i Europa Leagues tredje kvalrunda. Det blir norska Odds BK som med relativ lätthet slog ut irländska Shamrock Rovers med sammanlagt 4–1.
Läs mer...
 
21 jul, 15
Elfsborg vidare efter gastkramning
Vilken match, vilken kväll, vilket drama! När Simon Lundevall med sitt första tävlingsmål för Elfsborg stänkte in 1–0 i den fjärde förlängningsminuten exploderade hela IF Elfsborg i ett lyckorus som tog klubben hela vägen till Europa Leagues tredje kvalrunda. Där väntar antingen norska Odds BK eller irländska Shamrock Rovers.
Läs mer...
 
21 jul, 15
Titta på Elfsborg – Randers här!
Den avgörande matchen mellan IF Elfsborg och Randers FC i Europas Leagues andra kvalrunda på Borås Arena startar 17:55, och den kommer visas här på elfsborg.se med sändningsstart 17:50. Var med och heja fram di gule!
Läs mer...
 
20 jul, 15
Inför Elfsborg–Randers: trupp, kommentarer mm.
Avgörandet närmar sig! På tisdag ställs IF Elfsborg ännu en gång mot Randers FC i Europa Leagues andra kvalrunda, och det är en match som avgör vem som går vidare i kvalet. Läs, lyssna och se hur förutsättningarna är inför den otroligt spännande drabbningen!
Läs mer...
 
20 jul, 15
Elfsborg–Randers sänds på elfsborg.se!
Snart är det dags för det avgörande mötet mellan IF Elfsborg och Randers FC i Europa Leagues andra kvalrunda, och tisdagens match som spelas på Borås Arena kommer att sändas på Elfsborgs hemsida, elfsborg.se. Matchstart är 17:55.
Läs mer...
 

Övriga nyheter

24 jul, 15
Biljettsläpp IF Elfsborg - Odd BK
Nu är det klart att IF Elfsborg möter norska Odd BK i den tredje kvalomgången till Europa League. Första matchen spelas på Borås Arena 30 juli och vi räknar med stort publikintresse. Nu har vi släppt biljetterna, läs mer om hur du köper dina biljetter idag.
Läs mer...
 
23 jul, 15
Supporterinfo: AIK - IF Elfsborg
På söndag 26 juli spelar IFE borta mot AIK. Är du sugen på att stötta Elfsborg på Nationalarenan? Ja då hittar du såväl rese- som biljettinformation samt övrigt smått och gott i artikeln.
Läs mer...
 
22 jul, 15
U21:Vinst mot Falkenbergs FF
På onsdagskvällen var det dags för återstart i U21 Allsvenskan i det som var den tredje sista matchen i seriespelet.
Läs mer...
 
21 jul, 15
U21: IFE–FFF spelas den 22 juli på Ramnavallen
Matchen mellan IF Elfsborg och Falkenbergs FF i U21 Allsvenskan Södra som skulle ha spelats i dag tisdag den 21 juli är flyttad. Matchen kommer istället att spelas onsdagen den 22 juli på Ramnavallen, matchstart 18:00.
Läs mer...
 
17 jul, 15
Gothia Cup dag V
Fredag i Gothia Cup, en dag med slutspelsmatcher och placeringsmatcher för de tre Elfsborgslag som var kvar i turneringen.
Läs mer...
 
16 jul, 15
Gothia Cup dag IV
Gothia Cup gick på torsdagen in på sin fjärde dag, där det var slutspel och placeringsmatcher för hela slanten.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons