IF Elfsborg vs. IFK Göteborg
14/09 kl. 17:30
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705 - 11 67 80
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033 - 13 66 55
Catalina Bruna-Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Björn Bördin Evenemang- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033 - 13 14 02
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033 - 13 31 96
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708 - 93 35 61
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703 - 46 88 77
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033 - 13 51 73
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734 - 01 77 18
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705 - 52 80 73
Lina Wettergren Reception/Ekonomi lina.wettergren@elfsborg.se 033 - 13 51 55
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033 - 35 74 35
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703 - 02 13 72
Lasse Stensson Domare - och Delegatansvarig 0705 - 81 60 45
 
NamnBefattningE-postMobil
Klas Ingesson Manager
Jan Mian Cheftränare jan.mian@elfsborg.se 0703 - 25 88 40
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736 - 67 62 57
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Magnus Hellman Driessen Fystränare 0705 - 14 76 10
Jan Andblad Sjukgymnast Tjänstledig 2014
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
Erik Nexborn Sjukgymnast erik.nexborn@elfsborg.se
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761 - 05 06 06
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom/Tränare U-17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703 - 54 59 36
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U21-U19) 0735 - 07 84 46
Reima Haukka Tränare U-truppen (U21-U19), materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709 - 70 95 53
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733 - 57 15 61
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-11 85 44
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704-12-29-78
Tobias Linderoth Tränare U-17/Fotbollsgymn 0735 - 18 02 82
Jan Nilsson Lagledare U-17 0706 - 24 31 85
Mikael Thomée Lagledare U-17 0705 - 15 65 54
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Kjell Antonsson Tränare U-16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Magnus Hellman Fystränare 0705-14 76 10
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig, U16 Tränare kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Dan-Inge Lövhage U16 Materialansvarig 0705 - 51 28 38
Mikael Svan U16 Lagledare 0708- 99 37 29
Anders Krok U15 Tränare 0709 - 69 72 10
Björn Bjuvemyr U15 Lagledare 0739 - 85 00 17
Fredrik Svanlund U15 Tränare 0708 - 27 55 44
Kari Mäkelä U14 Tränare 0739 - 15 47 71
Fredrik Norinder U14 Tränare 0702 - 50 79 27
Henrik Bäckman P14 Tränare 0705 - 39 58 78
David Bengtsson P14 Målvaktstränare 0766 - 34 64 83
Rasmus Norinder P14 Tränare 0721 - 87 17 47
Nicklas Hermansson U14 Lagledare 0702 - 55 05 64
Marcus Luukkonen U14 Tränare 0703 - 34 38 73
Niclas Arvidsson P14 Tränare 0725 - 05 39 31
Keijo Vedin U14 Lagledare 0708 - 24 76 32
Jonas Hjelm P14 Lagledare 0733 - 73 00 79
Jonas Wiktorsson U14 Lagledare 0708 - 21 97 30
Dennis Poletar P12 Tränare 0762 - 09 68 27
Avni Zenelli P12 Lagledare 0739 - 53 75 28
Andreas Nyberg P12 Tränare 0735 - 45 62 76
Fredrik Lövhage P12 Tränare 0705 - 78 31 41
Goq Blerim P12 Lagledare 0739- 24 08 47
Stefan Olsson P12 Lagledare 0722 - 20 06 71
Pontus Fahlström P12 Tränare 0703 - 63 27 82
Martin Rahm P12 Lagledare 0702 - 08 67 68
Ronny Svensson P12 Lagledare 0705 - 91 41 14
Roger Frej P10 Lagledare 0733 - 99 00 31
Pavel Aso Omar P10 Tränare 0739 - 97 88 49
Daniel Axelsson P10 Tränare 0705 - 11 93 93
Mikael Johansson P10 Tränare 0738 - 10 05 18
Magnus Johansson P10 Lagledare 0768 - 30 06 63
Joakim Åhman P8 FS Tränare 0738 - 13 05 32
Patrik Lövhage P8 Tränare 0703 - 64 43 88
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 0735-18 00 80
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706 - 30 45 35
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705 - 82 40 65
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Senaste nytt

Matchreferat IF Elfsborg - Falkenbergs FF... Läs mer
U17 vann med uddamålet mot Öster... Läs mer
Inför Falkenbergs FF: Truppen, kommentarer mm.... Läs mer
U16 körde över Örgryte i bortamöte... Läs mer
Inför Falkenbergs FF: Femte seriematchen mot FFF i Borås... Läs mer


Nyheter A-laget

01 sep, 14
Adam Lundqvist: "Vi förtjänade mer"
Adam Lundqvist går från klarhet till klarhet. Med bara ett fåtal matcher på sin nya position som ytterback ställdes han mot Rio Ave tillsammans med Sebastian Holmén, Anton Lans och Johan Larsson i backlinjen.
Läs mer...
 

01 sep, 14
Larsson: "Det svartnade för ögonen"
"Det svartnade för ögonen". Så beskriver lagkapten Johan Larsson övertidsmålet i Portugal som stängde dörren till Europa League.
Läs mer...
 
31 aug, 14
Ingesson: Den tyngsta förlusten någonsin
Det har gått några dygn efter den där hemska förlusten mot Rio Ave som innebar att drömmen om Europa tog slut för den här gången.-Vi var så nära och så värda mer, säger coach Klas Ingesson.
Läs mer...
 
29 aug, 14
Rio Ave FC - IF Elfsborg
Europaäventyret över efter sent avgörande IF Elfsborg förlorade sent på torsdagskvällen mot Rio Ave. På stopptid lyckades Rio Ave avgöra genom Esmaël Gonçalves 1-0 mål, ett mål som innebar att europaäventyret var över för denna gång.
Läs mer...
 
29 aug, 14
Europaäventyret är över
På värsta tänkbara sätt tog drömmen om Europa slut för IF Elfsborg. Rio Ave gjorde 1-0 i den 93e matchminuten och gick därmed vidare till Europa League.
Läs mer...
 
27 aug, 14
Inför Rio Ave: Nu ska det avgöras
Nu är den här. Årets utan tvekan viktigaste match hittills! Här får du kommentarer från två av spelarna som ska göra det. Nu kör vi - vi tillsammans!
Läs mer...
 

Övriga nyheter

30 aug, 14
U19: Förlust i västderbyt i Göteborg
Bortamatch mot IFK Göteborg är alltid speciellt, men på fredagen blev inte resultatet det man önskade när IFK vann med 2-0.
Läs mer...
 
26 aug, 14
U21: SM-slutspelet inleddes med kryss
Folksam U21-serierna är färdigspelade, nu har SM-slutspelet inletts och fjolårsmästarna IF Elfsborg inledde på bortaplan.
Läs mer...
 
26 aug, 14
Så följer du matchen i Portugal
På torsdag spelas den andra play off-matchen mot Rio Ave FC i Portugal. IF Elfsborg har en 2-1 ledning sedan den första matchen och intresset för att se matchen är stort. 
Läs mer...
 
24 aug, 14
U17: Storseger mot Husqvarna FF
Nästjumbon Husqvarna gästade Borås Arena och fick en tuff match mot serieledande Elfsborg som vann med 6-0.
Läs mer...
 
23 aug, 14
U19: Förlust i bortamatch mot Mjällby
Det fanns en revanschlusta när Elfsborg åkte till Mjällby och Strandvallen för match i U19 Allsvenskan Södra, efter Mjällbys vinst i Borås under våren.
Läs mer...
 
23 aug, 14
U16: Stabil bortaseger mot Blåvitt
IFK Göteborg på bortaplan väntade för U16-laget, då tog Elfsborg en stabil seger med 5-2 på Lemmingvallen.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons
Annons