IF Elfsborg vs. Djurgårdens IF
26/10 kl. 17:30
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705 - 11 67 80
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033 - 13 66 55
Catalina Bruna-Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Björn Bördin Evenemang- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033 - 13 14 02
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033 - 13 31 96
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708 - 93 35 61
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703 - 46 88 77
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033 - 13 51 73
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734 - 01 77 18
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705 - 52 80 73
Lina Wettergren Reception/Ekonomi lina.wettergren@elfsborg.se 033 - 13 51 55
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033 - 35 74 35
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703 - 02 13 72
Lasse Stensson Domare - och Delegatansvarig 0705 - 81 60 45
 
NamnBefattningE-postMobil
Klas Ingesson Manager
Jan Mian Cheftränare jan.mian@elfsborg.se 0703 - 25 88 40
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736 - 67 62 57
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Magnus Hellman Driessen Fystränare 0705 - 14 76 10
Jan Andblad Sjukgymnast Tjänstledig 2014
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
Erik Nexborn Sjukgymnast erik.nexborn@elfsborg.se
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761 - 05 06 06
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom/Tränare U-17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703 - 54 59 36
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U21-U19) 0735 - 07 84 46
Reima Haukka Tränare U-truppen (U21-U19), materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709 - 70 95 53
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733 - 57 15 61
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-11 85 44
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704-12-29-78
Tobias Linderoth Tränare U-17/Fotbollsgymn 0735 - 18 02 82
Jan Nilsson Lagledare U-17 0706 - 24 31 85
Mikael Thomée Lagledare U-17 0705 - 15 65 54
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Kjell Antonsson Tränare U-16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Magnus Hellman Fystränare 0705-14 76 10
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig, U16 Tränare kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Dan-Inge Lövhage U16 Materialansvarig 0705 - 51 28 38
Mikael Svan U16 Lagledare 0708- 99 37 29
Anders Krok U15 Tränare 0709 - 69 72 10
Björn Bjuvemyr U15 Lagledare 0739 - 85 00 17
Fredrik Svanlund U15 Tränare 0708 - 27 55 44
Kari Mäkelä U14 Tränare 0739 - 15 47 71
Fredrik Norinder U14 Tränare 0702 - 50 79 27
Henrik Bäckman P14 Tränare 0705 - 39 58 78
David Bengtsson P14 Målvaktstränare 0766 - 34 64 83
Rasmus Norinder P14 Tränare 0721 - 87 17 47
Nicklas Hermansson U14 Lagledare 0702 - 55 05 64
Marcus Luukkonen U14 Tränare 0703 - 34 38 73
Niclas Arvidsson P14 Tränare 0725 - 05 39 31
Keijo Vedin U14 Lagledare 0708 - 24 76 32
Jonas Hjelm P14 Lagledare 0733 - 73 00 79
Jonas Wiktorsson U14 Lagledare 0708 - 21 97 30
Dennis Poletar P12 Tränare 0762 - 09 68 27
Avni Zenelli P12 Lagledare 0739 - 53 75 28
Andreas Nyberg P12 Tränare 0735 - 45 62 76
Fredrik Lövhage P12 Tränare 0705 - 78 31 41
Goq Blerim P12 Lagledare 0739- 24 08 47
Stefan Olsson P12 Lagledare 0722 - 20 06 71
Pontus Fahlström P12 Tränare 0703 - 63 27 82
Martin Rahm P12 Lagledare 0702 - 08 67 68
Ronny Svensson P12 Lagledare 0705 - 91 41 14
Roger Frej P10 Lagledare 0733 - 99 00 31
Pavel Aso Omar P10 Tränare 0739 - 97 88 49
Daniel Axelsson P10 Tränare 0705 - 11 93 93
Mikael Johansson P10 Tränare 0738 - 10 05 18
Magnus Johansson P10 Lagledare 0768 - 30 06 63
Joakim Åhman P8 FS Tränare 0738 - 13 05 32
Patrik Lövhage P8 Tränare 0703 - 64 43 88
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 0735-18 00 80
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706 - 30 45 35
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705 - 82 40 65
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Senaste nytt

U21: final med all sannolikhet uteslutet... Läs mer
Ikväll: U21-BK Häcken 18:00... Läs mer
Henning Hauger i norska landslaget... Läs mer
Vinnare i Djurparksdagens tipspromenad... Läs mer
Ingesson: Vi är på rätt väg!... Läs mer


Nyheter A-laget

28 sep, 14
IF Elfsborg - AIK
Toppmatch på Borås Arena och efter 1-1 mellan Elfsborg och AIK fanns de verkliga vinnarna i Malmö och Göteborg.  Elfsborgs mål det stod Simon Hedlund.
Läs mer...
 

27 sep, 14
Inför AIK: Truppen, kommentarer mm.
De spännande matcherna duggar tätt. Imorgon, söndag, väntar tabellfyran AIK. Laget som Elfsborg sprang förbi på vägen till andraplatsen i senaste omgången. Lagen emellan skiljer endast en poäng, en seger är alltså hett eftertraktad i båda lägren… Här får du förutsättningarna inför matchen.
Läs mer...
 
26 sep, 14
Adam Lundqvist missar matchen mot AIK
En hjärnskakning stoppar Adam Lundqvist från spel i söndagens match mot AIK.
Läs mer...
 
26 sep, 14
Mian:De här matcherna måste man älska att vinna!
På söndag tar IF Elfsborg emot AIK i den absoluta toppstriden av Allsvenskan. Elfsborg.se tog ett längre snack med tränare Janne Mian inför söndagens stormatch. Trevlig helgläsning!
Läs mer...
 
26 sep, 14
INFÖR: vi har spelat i såväl Elfsborg som AIK
Ett antal spelare har representerat såväl de gulsvarta boråsarna som de svartgula solnaiterna. Statistiker Häggström berättar mer om detta gäng.
Läs mer...
 
26 sep, 14
INFÖR AIK: mesta motståndaren på besök
På söndag väntar match mot toppkonkurrenten och mesta motståndarna AIK. Statistiker Mikael Häggström gör en djupdykning i matcher mellan di Gule från Borås och de svartgula från Solna.
Läs mer...
 

Övriga nyheter

29 sep, 14
Camp Elfsborg bjuder in till målvaktsträning
IF Elfsborg bjuder in till målvaktsträning för unga spelare. Läs mer i artikeln.
Läs mer...
 
29 sep, 14
113 286 kronor till Cancerfonden från Guliganerna
IF Elfsborg är oerhört stolta över Guliganernas engagemang som gav 113 286 kronor till Cancerfonden.
Läs mer...
 
27 sep, 14
U17: Seriesegrarna grusade slutspelsdrömmar
U17-laget var redan klara seriesegrare - Halmstad behövde desperat en poäng för slutspel. Då vann Elfsborg med 3-2 på bortaplan.
Läs mer...
 
27 sep, 14
Glädje och gemenskap på djurparksdagen
På lördagen arrangerades Elfsborgs stora årliga familjedag på djurparken, Elfsborgsdagen. Än en gång lockades medlemmar, supportrar och sponsorer till en heldag bland savannens storheter och de gulsvarta stjärnorna.
Läs mer...
 
27 sep, 14
U19: Förlust mot serieledandarna
U-truppen åkte till Göteborg för match mot serieledande Häcken, då blev det förlust med 3-0.
Läs mer...
 
25 sep, 14
Guliganerna storsatsar till Örebro
Nästa söndag, den femte oktober inleds slutspurten av allsvenskan när det gäller bortamatcher. Guliganerna hoppas bli minst fyra bussar på plats. Elfsborg.se tog ett snack med reseansvarig Glenn Holvik som berättar varför just du borde följa med.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons
Annons