IF Elfsborg vs. Halmstad BK
28/04 kl. 19:00
Annons
 

Föreningen

NamnBefattningE-postMobil
Stefan Andreasson Klubbchef stefan.andreasson@elfsborg.se 0705 - 11 67 80
Camilla Larsson Ekonomichef camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Erna Livered Löneadministratör erna@elfsborg.se 033 - 13 66 55
Catalina Bruna-Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Björn Bördin Evenemang- och Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Privatmarknad jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Sten Strinäs Marknad sten@elfsborg.se 033 - 13 14 02
Sissi Madius Tjänstledig tom 1/10-2015 sissi@elfsborg.se 033 - 13 31 96
Marcus Hedelin Marknad marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Johan Sjöberg Marknad johan.sjoberg@elfsborg.se 0708 - 93 35 61
Robert Hedin Marknad robert.hedin@elfsborg.se 0735 - 18 00 84
Martin Andersson Marknad martin.andersson@elfsborg.se 0703 - 46 88 77
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 033 - 13 51 73
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Eric Sjölin Medlemsansvarig / SLO eric.sjolin@elfsborg.se 0734 - 01 77 18
Sten-Åke Åhman Transportchef 0705 - 52 80 73
Lina Wettergren Reception/Ekonomi lina.wettergren@elfsborg.se 033 - 13 51 55
 
NamnBefattningE-postMobil
Björn Bördin Säkerhetsansvarig bjorn.bordin@elfsborg.se 0705 - 76 45 81
Jonas Kallin Biljettansvarig - Matcharrangemang jonas.kallin@elfsborg.se 033 - 13 91 91
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 033 - 400 51 09
Camilla Larsson Ackreditering camilla@elfsborg.se 033 - 12 04 45
Marcus Hedelin Sjuhäradshallen marcus.hedelin@elfsborg.se 0704 - 73 69 17
Erik Hang Arenaansvarig erik.hang@boras.se 033 - 35 74 35
Sonny Spjuth Matchsekreterare 0703 - 02 13 72
Lasse Stensson Domare - och Delegatansvarig 0705 - 81 60 45
 
NamnBefattningE-postMobil
Klas Ingesson Manager
Jan Mian Cheftränare jan.mian@elfsborg.se 0703 - 25 88 40
Peter Wettergren Tränare peter.wettergren@elfsborg.se 0736 - 67 62 57
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Magnus Hellman Driessen Fystränare 0705 - 14 76 10
Jan Andblad Sjukgymnast Tjänstledig 2014
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
Erik Nexborn Sjukgymnast erik.nexborn@elfsborg.se
Matilda Lundblad Läkare matilda.lundblad@elfsborg.se 0761 - 05 06 06
Jan Ryrlén Fotbollsadministratör/Projektledare Elfsborgskultur jan.ryrlen@elfsborg.se 0705 - 18 69 90
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Reima Haukka Materialförvaltare material@elfsborg.se
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom/Tränare U-17 tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Jesper Bengtsson Tränare U-truppen (U21-U19) jesper.bengtsson@elfsborg.se 0703 - 54 59 36
Sanel Duzel Tränare U-truppen (U21-U19) 0735 - 07 84 46
Reima Haukka Tränare U-truppen (U21-U19), materialförvaltare reima.haukka@edu.boras.se 0709 - 70 95 53
Michael Söfting Lagledare U-truppen (U21-U19) michael.softing@mediakontakten.se 0733 - 57 15 61
Peter Göransson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0708-11 85 44
Lasse Gabrielsson Lagledare U-truppen (U21-U19) 0704-12-29-78
Tobias Linderoth Tränare U-17/Fotbollsgymn 0735 - 18 02 82
Jan Nilsson Lagledare U-17 0706 - 24 31 85
Mikael Thomée Lagledare U-17 0705 - 15 65 54
Gert Hansen Målvaktstränare gert.hansen@elfsborg.se 0702 - 33 38 56
Daniel Karlsson Målvaktstränare 0705 - 91 31 43
Kjell Antonsson Tränare U-16 kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Fredrik Svanlund Tränare U-16 0708 - 27 55 44
Magnus Hellman Fystränare 0705-14 76 10
Stefan Ågren Materialförvaltare material@elfsborg.se 0706 - 82 00 81
Susanne Malby Sjukgymnast/rehabansvarig susanne.malby@elfsborg.se 0739 - 12 98 25
 
NamnBefattningE-postMobil
Tony Lundqvist Sportchef Ungdom tony.lundqvist@elfsborg.se 0705 - 16 63 38
Kjell Antonsson Ungdomsansvarig kjell.antonsson@elfsborg.se 0709 - 28 42 01
Dan-Inge Lövhage Materialansvarig ungdomssektionen 0705 - 51 28 38
Fredrik Norinder P 14 - Tränare 0702 - 50 79 27
Kari Mäkelä P 14 - Tränare 0739 - 15 47 71
Mikael Banér P 14 -Tränare 0768 - 88 79 51
Henrik Bäckman P 14 -Tränare 0705 - 39 58 78
Anders Krok P 14 - Tränare 0709 - 69 72 10
Filip Nyman P 14 - Lagledare 0738 - 30 68 90
Jan Lindberg P 14 - Lagledare 0765 - 53 31 55
Björn Bjuvemyr P 14 - Lagledare 0739 - 85 00 17
David Bengtsson P 14 - Målvaktstränare 0766 - 34 64 83
Almir Avdic P 14 - Tränare 0735 - 35 51 52
Rasmus Norinder P 12 - Tränare 0705 - 08 78 54
Marcus Lukonnen P 12 - Tränare 0703 - 34 38 73
Nicklas Hermansson P 12 - Lagledare 0702 - 55 05 64
Joakim Sjölin P 12 - Lagledare 0768 - 82 31 97
Fredrik Lövhage P 12 - Tränare 0705 - 78 31 41
Daniel Axelsson P 10 - Tränare 0705 - 11 93 93
Avni Zenelli P 12 - Lagledare 0739 - 53 75 28
Mikael Johansson P 10 - Tränare 0738 - 10 05 18
Dennis Poletar P 10 - Tränare 0762 - 09 68 27
Andreas Nyberg P 10 - Tränare 0735 - 45 62 76
Niclas Arvidsson P 10 - Tränare 0706 - 14 14 94
Roger Frej P 10 - Lagledare 0733 - 99 00 31
Magnus johansson P 10 - Lagledare 0768 - 30 06 63
Joakim Åhman P 8 - Tränare 0734 - 43 43 56
Patrik Lövhage P 8 - Tränare 0703 - 64 43 88
Keijo Vedin Lagledare U-13
Jonas Wiktorsson Lagledare U-13
 
NamnBefattningE-postMobil
Catalina Bruna Eriksson Medieansvarig catalina@elfsborg.se 0735-18 00 80
Eva Fihn Skribent A-lag, Supportrar, Förening eva@elfsborg.se
Jonatan Ulenius Skribent A-lag 0706 - 30 45 35
Joakim Johansson Skribent Elitlag/Ungdom
Mikael Häggström Skribent, statistik mhkonsult@telia.com
Jörgen Jarnberger Fotograf jorgen.jarnberger@elfsborg.se 0705 - 82 40 65
Michael Westergren TV7 Produktion Webb-TV, TV-produktion tv7@tv7produktion.se
 
FREE Music Download at Free Music Downloads Website

Senaste nytt

Ett ögonblick: Viktor Claesson... Läs mer
U21: Jacob Bergs sena mål sänkte DIF... Läs mer
Idag 19:00: IF Elfsborg U21 - Djurgårdens IF... Läs mer
Storsatsning på Folksam U21... Läs mer
Dags för årets fotbollsskola... Läs mer


Nyheter A-laget

21 apr, 14
Falkenbergs FF - IF Elfsborg
Elfsborgsinvasion i Falkenberg, vad passar då bättre än att kolla in matchen från klackens perspektiv? Sagt och gjort. Här kommer således ett lite ovanligt matchreferat kring 3-2segern där fokus inte prompt ligger på hur målen såg ut…
Läs mer...
 

20 apr, 14
Inför Falkenbergs FF: Truppen, kommentarer mm.
Tusentals elfsborgare kan inte ha fel, det kommer bli en minnesvärd match på Falkenbergs IP. Här har ni förutsättningarna - #AllaTillFalkis!
Läs mer...
 
19 apr, 14
Elfsborg har spelat seriefotboll i Falkenberg förut
Falkenbergs FF är lag nummer 62 i fotbollsallsvenskans historia. Följaktligen har Elfsborg aldrig spelat allsvensk fotboll i den vackra staden vid Ätran. Elfsborg har dock stött på laget i lägre divisioner. Statistiker Häggström berättar mer.
Läs mer...
 
18 apr, 14
IF Elfsborg - Helsingborgs IF
I hällande regn inleddes påskhelgen på bästa sätt med en 1-0 seger över Helsingborg efter att Johan Larsson nätat strax före paus.
Läs mer...
 
17 apr, 14
Startelvan mot Helsingborg
Kvällens startelva mot Helsingborg ser ut som följer: Kevin Stuhr Ellegaard - Johan Larsson, Sebastian Holmén, Jon Jönsson, Niklas Hult - Viktor Claesson, Henning Hauger, Anders Svensson - Marcus Rohdén, Viktor Prodell, Lasse Nilsson.Har du inte möjlighet att ta dig till arenan kan du kolla in vår liverapportering kring matchen på www.everysport.com
Läs mer...
 
16 apr, 14
Inför Helsingborgs IF: Truppen, kommentarer mm.
Årets påskfirande inleds med fördel på Borås Arena. Här har ni förutsättningarna inför Skärtorsdagens toppmatch mellan IF Elfsborg och Helsingborgs IF!
Läs mer...
 

Övriga nyheter

22 apr, 14
Ett tack till alla tillresta
IF Elfsborg vill tacka alla supportrar för en härlig gårdag. Minst 2500, kanske upp emot 3000 Elfsborgare hade rest med till Falkenbergs IP. Förutom seger fick vi se en gulsvart manifestation i positivt supporterskap i enighet med Vi tillsammans.
Läs mer...
 
22 apr, 14
Supporterinformation IK Sirius – IF Elfsborg
Alla matcher är viktiga men torsdag den första maj är det trots allt dags för en så kallad måste-match, borta mot Sirius. I potten finns en finalplats i Svenska Cupen och fortsatt chans på ännu en sommar med Europa-äventyr. Här kommer rese- och biljettinfo. Du hänger väl med? #AllaTillUppis
Läs mer...
 
21 apr, 14
Tävlingssäsongen igång för U16
Det var inte bara A-laget som var i Halland för match, utan även U16-laget sparkade igång tävlingssäsongen i Halmstad.
Läs mer...
 
20 apr, 14
Supporterinfo Falkenberg
Vi tillsammans reser imorgon till Falkenberg. I enighet med påsken, våren och glädjen kommer hela staden att färgas gul. Vi kommer att vara otroligt många Elfsborgare på plats så läs infon och ha koll.
Läs mer...
 
18 apr, 14
Vinst för U19 mot Trollhättan
Förutsättningarna var inte optimala, men U-truppen stod upp och kunde vinna med 1-0 i en tuff bortamatch.
Läs mer...
 
18 apr, 14
U17 vände underläge till vinst
Kalmar FF kom på besök till Borås Arena och tog ledningen, men U17 stod för en fin vändning i andra halvlek.
Läs mer...
 
 
1904, den 26 juni bildades IF Elfsborg av 19 pojkar i övre tonåren. Föreningens namn var då "Borås Fotbollslag". 1906 blev föreningen medlem i Riksidrottsförbundet och namnet ändrades samtidigt till IF Elfsborg.
Annons
Annons
Annons
Annons